Taksonomii Candy

taksonomia

W poprzednim filmie „Co jest gatunkiem ?,” Rozmawialiśmy o wielu aspektach naukowcy podejście klasyfikowania organizmów. Więc pomyślałem, że fajnie byłoby dostać kilka naukowcy z Field Museum zastosować swoją wiedzę taksonomicznych na czymś Wszyscy jesteśmy zaznajomieni z: cukierki! Jak byś zorganizował te różne słodycze?Ten eksperyment w klasyfikacji może być używany z niczego z makaronem, do telefonów komórkowych, napojów, zbóż … poważnie zacząć zadawać swoim znajomym i rodzinie, jeśli uważają, Pepsi i Coca-Cola są synonimami gatunki lub podobna poprzez ewolucji konwergentnej, a ty jesteś pewny, że żywa we wtorek wieczorem.Dzięki doktorów Olivier Rieppel Janet Voight, Margaret Thayer i Larry Heaney na rozrywkę to bardzo poważny temat.————————————————– ——————-Przyjdź spędzać czas w naszym subreddita: http://www.reddit.com/r/thebrainscoop/Instagram.com/egraslieTwitters: @ehmeeFacebook: http://www.facebook.com/thebrainscoopTumblr: thebrainscoop.tumblr.com————————————————– ——————-Producent, scenarzysta, twórca, Host:Emily GraslieProducent, wydawca, aparat fotograficzny, grafika:Brandon Brungard————————————————– ——————-Ten odcinek jest wspierany przez i nakręcony na miejscu pod adresem:The Field Museum w Chicago, IL(Http://www.fieldmuseum.org)————————————————– ——————-

20 thoughts on “Taksonomii Candy

 1. Te lekarze i specjaliści są prawdopodobnie najbardziej charyzmatycznych i najbardziej szanowanych ludzi

 2. Wow !, mój pierwszy napisy do filmu z YouTube zostały właśnie opublikowane. Teraz & quot; Taksonomia krystalicznego & quot; Napisy ma! Yay! Napisy w Youtube: SPRAWDŹ!

 3. To jest tak fascynująca !!! -‚and naprawdę pomógł mi zrozumieć to jako TOTAL laika. Dziękuję bardzo!

 4. NIESAMOWITY!!! Jest to jeden z najlepszych w historii epizodu TBS. Ta gra, w tym przykładzie, jest czysty geniusz i jest idealnym miejscem, aby ludzie rozumieją więcej o taksonomii, ewolucji i biologii w ogóle. Kudos!

 5. Kocham ten pomysł !!! taki twórczy i ciekawy pomysł, aby wyjaśnić taksonomii. Dziękuję!

 6. Nienawidzę swoją głupią twarz ….
  Bo to wygląda moich byłych dziewczyn
  Ale twoje głupie twarz jest tak doskonała ?

 7. Ty zebrali grupę taksonomów i nie obejmują botanik ???? Także to jest niesamowite koszula

 8. że zadziera mi się, że orzeszki w polewie czekoladowej i orzechowe m & ms są zbieżne ewolucji

 9. To była zabawa, ale głupie i nieco mylący sposób wyjaśnić taksonomii. Ponieważ, jak taksonomowie wskazał, taksonomia oparta jest na ewolucyjnego pokrewieństwa, może tak powinno zaczęli było pogrupowanie cukierki, które wyewoluowały z tej samej firmy (takie same & quot; ewolucyjny & quot; pochodzenia).

 10. Pytanie: z ‚żucia thingys Jolly Rancher’, wyglądają w zasadzie takie same (oprócz koloru) i są wykonane z prawie wszystkich tych samych składników (oprócz barwienia i aromatyzowania) i zostały sklasyfikowane jako tego samego gatunku, skoro, jak byli w tym samym słoiku. Przypuszczalnie jednak, że mają różne smaki „owoce”. Czy to ich różne podgatunki? Albo może to być ten sam gatunek, ale z dymorfizmu płciowego? Jak jak mężczyźni z gatunku są często bardziej kolorowych / dodatkowe funkcje / etc. (Dymorfizm płciowy nie jest zwrotem kiedykolwiek myślałem, że stosuje się do cukierków, przy okazji). I naprawdę nie wiem nic o tego typu rzeczy, więc nie jestem pewien.

 11. Piękny film! Kiedy uczę moje zajęcia Bio Gen o ewolucji gatunków i klasyfikacji pytam ich do wykazu żywności (Bagietki, Lasagne, Phad tajski, Chow Mein, etc …). Potem je sobie wyobrazić, że są redaktorzy w wydawca książki kucharskiej i stworzyć system organizacyjny do żywności – przygotowanie indeksu dla książki kucharskiej. Muszą zdecydować, co jest dobrym sposobem na przedstawienie tych produktów: od chwili, gdy spożywane? z pochodzenia narodowego? przez zszywek (makarony, chleb, etc …)? Pobiera kilka bardzo ciekawych dyskusji będzie szczególnie kiedy podkreślają, że Chow Mein jest rzeczywiście amerykański – nie chiński – danie.

 12. Jesteście w błędzie: klasyfikacja jest oparta na podobnych cechach stworzone przez inteligentnego projektanta (Boga), a nie losowo nielogiczne ewolucji z czasem

 13. W mojej klasie taksonomii w uniwersytecie pierwszym zadaniem było zorganizowanie postacie z Disneya, wiesz Donald i Dolly i innych. Problem polega na tym, że & quot; Know & quot; że niektóre są kaczki, a niektóre są myszy, a niektóre są psy, ale ubrania i funkcje nie są spójne w obrębie gatunku. A kiedy można przejść przez nich trzeba zdecydować, czy ich ubrania liczone jako znaki czy nie. Bardzo zabawny i quicky pokazuje, jak trudno jest zdecydujesz jakie są istotne cechy, jak rozmawiają z kolorami cukierków w tym filmie.

Comments are closed.