Merkel i Hollande mówią UE będzie podchodzi walki z uchylaniem się od opodatkowania; Luksemburg PM komentarze


1. Szeroki niemieckiej kanclerz Angela Merkel przybyciu na konferencji prasowej
2. Przekrój dziennikarzy
3. SOUNDBITE (niemiecki) Angela Merkel, kanclerz Niemiec:
„Wysłaliśmy bardzo jasny sygnał, że pragniemy zwalczania uchylania się od opodatkowania, a także wciąż możliwości prawnych i luk w celu uniknięcia płacenia podatków. Cieszy nas, aby wiedzieć, że istnieje spora liczba państw członkowskich, którzy teraz zgromadził wokół czekających opodatkować wszystkie dochody . Wszystkie państwa członkowskie zgadzają się na ten temat. to jest zupełnie nowa sytuacja, a to pozwala nam negocjować z osobami trzecimi, na przykład w Szwajcarii i innych krajach, a ten rodzaj polityki myślę, jest bardzo, bardzo ważny postęp, byliśmy w stanie dokonać „.
4. Zamknięcie dziennikarza notatek na laptopie
5. Szeroki Merkel
6. Szeroki francuskiego prezydenta Francois Hollande’a na konferencji prasowej
7. Przekrój kamerzystów
8. SOUNDBITE (francuski) Francois Hollande, prezydent Francji:
„W tej chwili, gdy państwa spojrzeniem zmniejszyć deficyt, to lepiej, aby szukać wkładu tych, którzy nie płacą podatków, niż prosić o opłaty od tych, którzy już zapłacić. Odnosi się to do szczegółowych danych, ale również dla przedsiębiorstw. Na kwestia przedsiębiorstw, jest całkowicie decydujące, że jest to walka przeciwko temu, co nazywamy „optymalizacji podatkowej”, oraz że składa się z dużych grup, niekoniecznie Europejczycy, chodzenie i szukanie miejsc, gdzie implementacja pozwala im odjąć je od opodatkowania „.
9. Zamknięcie fotografa
10. Szeroki od Hollande’a
11. Premier Luksemburga Jean-Claude Juncker przybyciu na konferencji prasowej
12. Przekrój dziennikarzy
13. SOUNDBITE (francuski) Jean-Claude Juncker, premier Luksemburga:
„W dniu 1 stycznia 2015 roku, Luksemburg będą stosowane do wymiany informacji na podstawie dyrektywy oszczędności podatkowych, jako że został zatrzymany w 2003 roku i stosowany od 1 stycznia 2005. Niezależnie od wszystkich elementów otaczających pytanie, Luksemburg będzie obowiązywać od 1 stycznia 2015 r dokładnie ten sam reżim niż w innych państwach członkowskich UE, w tym w Austrii. w odniesieniu do rozszerzenia zakresu stosowania dyrektywy oszczędności podatkowych, jesteśmy za to. ”
14. Przekrój aparatu
15. Koniec konferencji prasowej
FABUŁA:
Przywódcy Unii Europejskiej miały znaczący krok w walce z Tax-Dodgers w środę przez wciśnięcie do końca tajemnicy bankowej we wszystkich 27 członków Bloku jest na koniec bieżącego roku.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła zadowolenie z porozumienia o ustanowieniu automatycznej wymiany informacji bankowych między organami podatkowymi w UE – co od dawna opór przez Austrię i Luksemburg – jako „przełom”.
„Ten rodzaj polityki myślę, jest bardzo, bardzo ważne postępy, że udało nam się zrobić”, powiedziała dziennikarzom w Brukseli.
urzędnicy europejscy mówią, oszustwa podatkowe i uchylanie kosztuje rządy 27 krajów Bloku szacunkowo 1 (t) biliona euro (1,3 biliona dolarów) rocznie w czasie, gdy znaczna część regionu jest w recesji, a rządy są zmuszone do zaostrzenia ich budżety.
„W tej chwili, gdy państwa spojrzeniem zmniejszyć deficyt, to lepiej, aby szukać wkładu tych, którzy nie płacą podatków, niż prosić o opłaty od tych, którzy już płacą,” powiedział francuski prezydent François Hollande.
Jedną ze stosowanych metod przez osoby wydostać się z płacenia podatku od dochodu i inwestycji jest ukrycie pieniędzy w banku innego kraju.
Poprzez wymianę informacji na temat konta posiadaczy odsetek i innych zysków kapitałowych, banków danych pomoże władzom wytropić oszustów podatkowych.
Luksemburg i Austria, dwa kraje UE, które same w sobie nagrodę na ich tajemnicy bankowej, od dawna sprzeciwiają inicjatywę, blokując ją w poprzednich spotkaniach.
Przywódcy omówili również jak ograniczyć agresywne planowanie podatkowe dużych przedsiębiorstw „, co pozwala im wykorzystać luki redystrybucji zysków globalnie i zminimalizować ich płatności.
Można licencji tej historii poprzez AP Archive: http://www.aparchive.com/metadata/youtube/edc4cc410372957b521cefe7a485e805~~HEAD=dobj
Dowiedz się więcej o AP Archive: http://www.aparchive.com/HowWeWork
Ocena: / 5