Polityka monetarna: Quick and Dirty Explainer


Polityki Pieniężnej: Quick and Dirty Explainer

Jaka jest różnica między polityką fiskalną i polityką pieniężną? Spośród setek pytań zgłoszonych przez czytelników naszych Ekonomicznej w prostym języku angielskim film z serii, tym razem uderzyło nas jako zabawa wyzwanie. Jakie polityki monetarnej i fiskalnej? Jakie one są? I czy to możliwe, aby wyjaśnić to szybko i bezboleśnie?W krótkim filmie powyżej, redaktor biznesu Derek Thompson oferuje się użyteczny sposób myślenia o nim. Kapitalizm działa tylko wtedy, gdy ludzie z pieniędzmi są skłonni do podejmowania ryzyka. Więc wyobraźcie sobie gospodarkę Stanów Zjednoczonych Ameryki jako olbrzymiego kasyna. W recesji, nie ma wystarczającej liczby osób, co czyni zakłady przy stole. Fiskalnych i monetarnych wykorzystać politykę różne strategie, aby gracze grać – wydać swoje pieniądze, a gospodarka moc.Oglądaj więcej epizodów Ekonomicznej w prostym języku angielskim: http://bit.ly/1rqkLRTZobacz więcej materiałów wideo: http://www.theatlantic.com/videoZapisz się do Atlantyku na YouTube: http://bit.ly/1pE29OWŚledź Derek Thompson na Twitterze: https://twitter.com/dkthompTwitter: https://twitter.com/TheAtlanticVIDFacebook: https://www.facebook.com/TheAtlanticGoogle+: https://plus.google.com/+TheAtlantic

6 thoughts on “Polityka monetarna: Quick and Dirty Explainer

  1. W przykładzie kasyna, nie wyrzucanie pieniędzy w be polityki pieniężnej? Ponieważ jest to zwiększenie podaży pieniądza.

  2. Czy myślisz, że będzie lepiej, jeśli rzeczywiście miał wolny rynek bez interwencji ze strony kartelu bankowego? Po tym wszystkim stworzyli bańki mieszkaniowej z pożyczki o niskim oprocentowaniu.

Comments are closed.