Viking Voyager inwazji Otwarcie nowej wystawy w National Maritime Museum Cornwall


Falmouth, Cornwall (PRWEB UK) 20 marca 2015

Poznajemy historię, dlaczego wikingowie są jednym z najbardziej znanych kultur wszystkich czasów, wystawa dwa lata ujawnia sekret sukcesu Wikingów.

Zapraszanie gości wziąć w podróż do świata Wikingów i odkrywać prawdę za popularnego mitu krwiożerczych najeźdźców, które oferuje możliwość dostać się blisko rzadkich zabytków wypożyczony z British Museum, Muzeum Narodowe, Muzeum Narodowe Irlandii Danii i Dziedzictwa Narodowego Manx.

Dr Tehmina Goskar, Wystawy sekretarza w National Maritime Museum Kornwalii mówi: „Muzeum Morskie jest teraz strażnikiem starożytnych artefaktów ze zbiorów krajowych i międzynarodowych, z których, jak nigdy nie widziałem w Kornwalii i rzadko spotykane poza Londynem i pozostałe ośrodki metropolitalne Brytyjskie przed. Cornish widzowie są odległe od tych kasowych wystaw i nie często się możliwość korzystania z dziedzictwa kulturowego na świecie w ich najbliższym otoczeniu, a więc pożyczki dla wystawy Viking podróżnicy podjąć jeszcze większe znaczenie dla naszych lokalnych użytkowników „.


Cenne przedmioty ze świata Wikingów usiąść obok wznoszenia 14 m na pokładzie statku towarowego w pełnej skali replikę. Najazd i handlu, żeglugi i praktyka morska, wierzenia i rytuały Viking i imperium Cnut za morza są badane obok historii Wikingów w Kornwalii. Dziedzictwo nordyckim mężczyzn i kobiet w kulturze popularnej, Stocznia Viking kompletne z charakterystycznym 6m Viking łodzi i ręce na broni i narzędzi dodać do epickiego doświadczenia Viking życia 1000 lat temu.


dr Gareth Williams, współkurator na wystawie i British Museum za światowego lidera Viking historyk mówi: „Wikingowie najechali Cornwall, ale także sprzymierzeni z Cornish z West Saxon ekspansji i Cornwall był ważnym punktem na żeglarstwo Trasa od Skandynawii runda Szkocji na Morzu Irlandzkim i na do Bretanii. W dużej mierze historia Wikingów jest historia ich statków i łodzi i nie jest nigdzie lepiej niż Narodowe Muzeum Morskie Kornwalii, aby opowiedzieć tę historię. „


Richard Doughty, dyrektor National Maritime Museum Cornwall konkluduje: „Viking Voyager oferuje nam możliwość wyświetlania dziedzictwa kulturowego czterech narodów w Muzeum w ciągu najbliższych dwóch lat. Jest to zaszczyt i przywilej gościć tych rzadkich skarbów i potwierdza, że ​​National Maritime Museum Cornwall prawdziwie opracowany w ciągu ostatniej dekady w cenionym muzeum, siedzi obok gigantów branży. „


„To jest nasz najbardziej ambitny targi daty i uruchamia nasze plany rozwoju nowych projektów partnerskich z kilku muzeów krajowych i międzynarodowych w przyszłości, przynosząc nowe połączenia z kulturami świata do Kornwalii.”


Wykłady, rodzina tematyczne marka i podjąć działania, sleepovers nordycki Wikingów, menu kawiarni, dedykowane warsztaty szkolne bitwy Wikingów i Wikingów na rekonstrukcje „Thorsdays”, w każdy czwartek z wakacji szkolnych, a także mnóstwo innych podtrzymujące Viking działania tematyczne dodanie niezwykłą podróż do świata Wikingów.

Viking Voyager jest otwarty od 20 marca 2015 22 lutego 2017.

  KONIEC –

Uwagi dla wydawców:

Kolejne zdjęcia z inauguracji można pobrać tutaj.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć Wikingowie inwazji uruchomienie wystawowego.

National Maritime Museum Cornwall

Założona w 2003 roku, wielokrotnie nagradzany Muzeum w Falmouth posiada 15 galerii, ponad pięciu piętrach pięknie ilustrujących przeszłość, teraźniejszość i przyszłość tego wyspiarskiego kraju. Zwycięzca Telegraph Family Friendly Museum of the Year 2014, najlepsze muzeum 2014, jak i srebro zwycięzca Kornwalii w Wielkiej Brytanii Dziedzictwa Przyciągania Roku w 2014 brytyjskich Travel Awards, Muzeum oferuje szereg wspaniałych wystaw poświęconych morza, łodzi i Kornwalii. To nie jest finansowane przez rząd i jest wspierany przez 100% dobrowolnych datków i działalności handlowej. http://www.nmmc.co.uk

Więcej informacji i zdjęć prosimy o kontakt Tamsin Loveless lub Michael Sweeney na +44 (0) 1326 214536/215558 tamsinloveless (at) nmmc (kropka) co (kropka) pl, michaelsweeney (at) nmmc (kropka) co (kropka ) uk

British Museum

British Museum zostało założone w 1753 roku, pierwsze publiczne muzeum narodowego w świecie. Od początku jego misją miało być „muzeum świata dla świata”. Ambicja ta wciąż znajduje się w centrum Muzeum dzisiaj. Kolekcja opowiada historię osiągnięć kultury na całym świecie, od zarania dziejów człowieka ponad dwa miliony lat temu, aż do dnia dzisiejszego. Muzeum jest zobowiązana do udzielania kredytów swoją kolekcję na jak najszerszą skalę w całej Wielkiej Brytanii i na całym świecie. http://www.britishmuseum.org .

Program Narodowy British Muzeum współpracuje z muzeów w całej Wielkiej Brytanii, aby zaangażować odbiorców w całym kraju. Zawiera pojedyncze pożyczek, wystawy objazdowe, Galerie i umiejętności Partnerstwa wymiany. Muzeum współpracuje z lokali różnej wielkości podzielić się swoją kolekcję i wiedzę jak najszerzej w całej Wielkiej Brytanii.


Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Biurem Prasowym na 020 7323 8583/8394 lub komunikacji (at) britishmuseum (kropka) org

Muzeum Narodowe w Irlandii

Muzeum Narodowe Irlandii jest czołową instytucją kultury i domem dla największych zbiorów irlandzkiego dziedzictwa materialnego, kultury i historii naturalnej na świecie. Posiada 4 lokalizacje:

Muzeum Narodowe w Irlandii-Archeologiczne – znajduje się w Kildare Street, Dublin 2, domy zbiory archeologiczne krajowych w tym światowej sławy przykładów wczesnego okresu historycznego i sztuki średniowiecznej w tym Ardagh Kielich i Tara Broszka. Posiada również najlepszą kolekcję prehistorycznych artefaktów złota w Europie.
  National Museum of Ireland – Decorative Arts & amp; Historia – został otwarty w 1997 roku i znajduje się na Collins Barracks, Dublin 7. Posiada szeroką gamę kolekcji, w tym srebra, meble, stroje, biżuteria, monety, medale, ceramiki i szkła w szeregu wystaw tematycznych. Muzeum prezentuje perspektywy Irlandii w ciągu ostatnich czterech wieków, ze szczególnym naciskiem na 18 i 19 wieku.
  National Museum of Ireland – Natural History, Merrion Street, Dublin 2 – zawiera imponującą kolekcję okazów zoologicznych zarówno z Irlandii i na świecie. Budynek muzeum w stylu wiktoriańskim „szafy” zbudowany do domu szeroki zakres i obszerny zbiór z XIX wieku i później niewiele się zmieniła na przestrzeni wieków.
  National Museum of Ireland SZALEńSTWO życiu otwarty we wrześniu 2001 roku i znajduje się w Turlough Park, Castlebar, Co. Mayo. Mieści krajowej kolekcji Folklife i jest jedynym oddziałem Muzeum Narodowego poza stolicą. Opowiada historię ludzi na obszarach wiejskich Irlandii, podkreślając ciągłość tradycji stylu życia, ustalonych przez kilkaset lat i trwały oraz w 20 wieku

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie http://www.museum.ie

Muzeum Narodowe w Danii

Muzeum Narodowe jest największym muzeum w Danii historii kultury. Główny budynek muzeum jest 18 wieku klasycznej rezydencji, zaledwie rzut kamieniem od „Strøget” w centrum Kopenhagi.


Muzeum Narodowe jest muzeum w Danii, gdzie można śledzić historię Duńczyków aż do dnia dzisiejszego. Można również wybrać się na wycieczkę dookoła świata, od Grenlandii do Ameryki Południowej. http://www.natmus.dk

(+45) 33 13 44 11

Manx Dziedzictwa Narodowego

Manx Dziedzictwa Narodowego jest Wyspa ustawowego agencji dziedzictwa Mana. Zarządza znaczną część dziedzictwa fizycznej wyspy, w tym 3000 ha wybrzeża i krajobrazu. Posiada zbiory własności, archiwa, dzieła sztuki, biblioteka i muzeum w zaufaniu do narodu.
http://www.manxnationalheritage.im +44 (0) 1624 648000

Szkoła Morska w Falmouth

Falmouth Marine Szkoła oferuje szeroką gamę kursów z wprowadzeniem do stopni w partnerstwie z Plymouth University. Specjalizujemy się w szkutnicze, Leisure & amp; Sporty wodne, Inżynieria Morska i Marine Science & amp; Biologia.


Mamy doskonałą międzynarodową reputację naszych kursów morskich z doskonałych udogodnień, w tym warsztaty szkutnicze i inżynieryjnych, dedykowanym nauk morskich laboratorium i dobrze wyposażonym centrum sportów wodnych. Nasi wykładowcy łączą doświadczenie w branży wiedzy naukowej i są aktywne w swojej dziedzinie poprzez badania i osobistego zainteresowania ich tematy. http://www.falmouthmarineschool.ac .uk +44 (0) 1326 310310

Heritage Lottery Fund

Z archeologii pod naszymi stopami do zabytkowych parków i budynków, których kochamy, z cennych wspomnień i kolekcji rzadkich dzikich zwierząt, używamy pieniędzy Narodowego graczy loterii „, aby pomóc ludziom w całej Wielkiej Brytanii zwiedzania, cieszyć się i ochrony dziedzictwa dbają o. http://www.hlf.org.uk

Aby uzyskać więcej informacji, wywiadów i zdjęć prosimy o kontakt:

Tamsin Loveless, Kierownik Komunikacji & amp; Rozwój na 01326 214536 E-mail tamsinloveless (at) nmmc (kropka) co (kropka) uk

lub

Michael Sweeney, Communications Manager na 01326 214588 E-mail michaelsweeney (at) nmmc (kropka) co (kropka) uk

http: //www.nmmc. co.uk

 
                    
                  
                
                
clear=”all”
Więcej Pożyczka Centrum prasowe