Oszustwa i małych przedsiębiorstw

małe przedsiębiorstwa
 Oszustwa kosztują gospodarkę w Wielkiej Brytanii więcej niż każdy inny rodzaj przestępstwa razem wzięte. Oszustwo rośnie ze względu na łatwość podróżowania i komunikacji międzynarodowej. Prawie każdy jest potencjalną ofiarą oszustwa, jeden z najbardziej powszechnych form, że prawie każdy będzie miał natknąć jest poprzez e-maile z oszuści podający się za banki starają się uzyskać osobiste informacje finansowe.

oszustwa wewnętrzny jest jednym z najczęstszych rodzajów oszustw, że firmy napotykają. To jest, gdy pracownik zatrudniony lub sub Umowa dopuszcza się czynu. Najbardziej narażone są przedsiębiorstwa małe firmy, które są oparte na IT. Firmy te umieścić znaczną ilość zaufania swoich pracowników i często mają zespół, który nie opiera się po prostu w biurze, ale jest rozłożone w różnych miejscach. Jeśli koniec finansowa działalność jest uregulowana od centralnego rdzenia działalności to może być otwarta na czym skorzystało z każdym poziomem oszustwa czym możliwe.

Najnowszym przykładem tego zaangażowany pracownik spółki zakładanie firmy o bardzo podobnej nazwie do kogo pracował. Byli wtedy w stanie założyć konto bankowe w podobnej nazwie i dokonać płatności na rachunek bankowy ich nowej spółki, które powinny były zostać dzieje na rachunek bankowy pracodawcy. Następnie poinformował, że nie było po prostu skręcić w dół w sprzedaży, aby zatrzeć ślady. Innym przykładem udział dyrektor spółki ustanowienia inną firmę, która potem zakontraktowaną wypracować. Potem sam zapłacił za tysiące funtów pracy, który nie był potrzebny i który nigdy nie ukończonych tak.

Oba te przykłady obejmują osoby popełnienia oszustwa zmiany informacji, że są one do firmy dostarczające one pracują. Zaufanie zostało całkowicie umieszczone w rękach winnych bez osoby trzeciej w celu sprawdzenia, czy informacje, które zostały udostępnione była prawidłowa.

Ludzie, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie małych firm są często pod dużą presją ze wszystkich stron, aby upewnić się, że wszystko przebiega gładko i że firma jest przyciągnięcie nowych klientów. To z tego powodu, że są one często zbyt zajęty, aby zauważyć oznaki, że firma jest oszukanych. Im więcej pieniędzy, która jest tracona, tym większe ciśnienie, które osoby odpowiedzialne są pod postarać się firmę na właściwe tory, a tym samym może być często spirali w dół do spadku.

Jedną z najważniejszych rzeczy, że każda mała firma może zrobić, więc jest zapewnienie, że nie istnieją żadne elementy działalności, które są monitorowane i kontrolowane przez tylko jedną osobę.