Dlaczego Innowacyjny Pomysł firm ważne?

tutaj piszę o potrzebie nowych pomysłów biznesowych, jak część kultury korporacyjnej, a nie na poziomie osobistym. Jest to historia człowieka, który skoczył na szczycie wieżowca popełnić samobójstwo. Kiedy mijał okna podłogi trzeci był słyszał krzyczeć: „. Tak daleko, tak dobrze”

Większość organizacji nie czują, że potrzebujemy nowych pomysłów, bo wszystko idzie bardzo dobrze. Mogą mieć rację. W tym samym czasie, samozadowolenie jest największym wrogiem postępu i wzrostu – nawet jeśli uzasadnione jest samozadowolenie. Na drugim końcu spektrum istnieje wiele organizacji, którzy twierdzą: „. Nie potrzebujemy nowych pomysłów, bo mamy już wszystkie nowe pomysły możemy obsłużyć” Czasami to twierdzenie jest uzasadnione, ale częściej jest to potężna ochrona przed nowym pomysły. Nigdy nie można mieć zbyt wiele pomysłów, gdy te najlepsze przeważać nad słaby. Można rzeczywiście mieć zbyt wielu pomysłów. – Jeśli żaden z nich są bardzo silne

Wiele wargami poświęca się kreatywnością, ponieważ jest postrzegana jako potrzebny i modne. Jednocześnie jest to bardzo trudne do organizacji, aby przyznać, że potrzebuje nowych pomysłów. Po przyznać, że to trzeba szukać nowego pomysłu. Przyznasz, że jest „skarbem” tam, ale nie masz pojęcia, gdzie znaleźć ten skarb. Ta pozycja jest zbyt niewygodne dla większości kierownictwo trzymać. Trzeba mieć wszystko pod kontrolą. – Możliwość ważny nowy pomysł nie jest pod kontrolą

Jest to uczucie w wielu branżach, takich jak handel detaliczny i silników, że nowe pomysły przychodzą z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Wynikają one z połączenia wszystkich tych doświadczeń z nową technologią. Niestety, z definicji wyklucza to pomysły, które rzucają wyzwanie tradycyjne myślenie. Dwa tysiące lat temu Chiny były daleko od Zachodu w dziedzinie nauki i techniki: miał rakiet i prochu. Gdyby Chiny nadal na tym samym kursie, Chiny już będzie łatwo dominującą siłą na świecie. Więc co się stało?

Podobnie rzecz się dzieje w dzisiejszym Zachodnim, gdzie doskonałość komputerów i telekomunikacji oznacza, że ​​wiele organizacji zaczynają wierzyć, że wystarczy zebrać informacje, a biznes Analiza będzie robić swoje myślenie ci ekran wibruje. Informacje określi swoje decyzje.

Przekonanie, że informacja jest wystarczająca zatrzymuje postęp tak pewnie, jak został zatrzymany w Chinach przez zaniedbanie wzbogacania rud System możliwość. Pomysły są możliwości. Oczywiste jest, że nowe pomysły cały czas są potrzebne, tak jak kontrola finansowa i wydajność produkcji są cały czas potrzebne. Możliwe jest również, aby spojrzeć na sytuacje, w których nowe pomysły są jeszcze bardziej potrzebne.


godblessme1@163.com

Więcej innowacyjnych pomysłów biznesowych Artykuły